NOWOŚCI OD ATOMICA NA SEZON 2012/2013

Jeśli jest ktoś jeszcze, kto nie wierzy, że rocker w nartach to rzecz pożyteczna, powinien natychmiast zapoznać się z oferta firmy Atomic.

Z wyjątkiem dosłownie kilku (może czterech) modeli nart freestyle, junior (tych tańszych) i rental wszystkie pozostałe narty tego największego na świecie producenta dwóch desek wyposażone zostały w rockery. Oczywiście wszystkie modele zostały też pod tym kątem przeprojektowane i, rzecz jasna, w zależności od przeznaczenia zaopatrzony w rockery o różnych rozmiarach i wysokościach. Nawet sklepowe gigantki i slalomiki mają lekko bananowe dzioby! Wszystkich tych, którzy nie wiedzą, czym jest rocker lub mają wątpliwości, czy i jak działa w deskach na trasy odsyłam na stronę nartyatomic.pl

Na nadchodzący sezon firma Atomic przeprojektowała nie tylko narty, ale także buty.

Linia Redster to buty sportowe i wyczynowe. Modele Redster WC 150 i Pro 130 mają tylne części skorupy wykonane z karbonu o sztywności wielokrotnie większej od poliestru, co – podobno – pozwala na osiągnięcie lepszego przyspieszenia na końcu wirażu. W obu modelach można też wymieniać tzw. Flex Frames (w komplecie są trzy różne) i tym samym zmieniać sztywność butów. Model WC 150 jest bardzo wąski (9 sportowe i wyczynowe. Modele Redster WC 150 i Pro 130 mają tylne części skorupy wykonane z karbonu o sztywności wielokrotnie większej od poliestru, co – podobno – pozwala na osiągnięcie lepszego przyspieszenia na końcu wirażu. W obu modelach można też wymieniać tzw. Flex Frames (w komplecie są trzy różne) i tym samym zmieniać sztywność butów. Model WC 150 jest bardzo wąski (95mm), a Pro 130 – nieco wygodniejszy (98 mm). Oba przeznaczone są dla sportowców lub bardzo wymagających narciarzy. Nowością w kolekcji jest także linia Burner. Są to precyzyjne buty nadające się do jazdy przez cały dzień, również poza trasami. Wyposażono je między innymi w gumowe podeszwy ułatwiające krótkie podejścia np. po skałach.

Źródło: ntn snow & more

Related News

Leave Your Comment