Opis firmy Atomic

Firma powstała w 1955 roku, głównym inwestorem był Alois Rohrmoser. Siedziba firmy mieści się w Altenmarkt, Austrii. Firma zatrudnia około 600 pracowników.  Produkty firmy są popularne na cąłym świecie.

Team Atomic

Janne Ahonen

Dwukrotny drużynowy srebrny medalista olimpijski, dwukrotny indywidualny i trzykrotny drużynowy mistrz świata, także 2 brązowe medale indywidualnie i 3 srebrne drużynowe. W samym Pucharze Świata stawał 108 razy na podium, co czyni go rekordzistą.

Thomas Morgenstern

Trzykrotny mistrz olimpijski, ośmiokrotny mistrz świata, dwukrotny mistrz świata w lotach, trzykrotny mistrz świata juniorów. Dwukrotny zdobywca Pucharu Świata 2007/2008 oraz 2010/2011.

Hermann Maier

Czterokrotny medalista olimpijski, sześciokrotnie na podium mistrzostw świata oraz czterokrotny mistrz Pucharu Świata. Uznawany za jednego z najbardziej wszechstronnych i utytułowanych zawodników w historii dyscypliny. Wygrywał zawody Pucharu Świata w czterech z pięciu konkurencji: biegu zjazdowym, supergigancie, slalomie gigancie oraz kombinacji.

Marcel Hirscher

Wicemistrz olimpijski, medalista mistrzost świata, sześciokrotny medalista mistrzostw świata juniorów, sześciokrotny zdobywca Pucharu Świata oraz wielokrotny zdobywca Małej Kryształowej Kuli w klasyfikacji giganta i slalomu.

Flagowe narty Atomic

Redster

Redster są najszybszymi produktami w ofercie Atomic – modele te są przeznaczone dla zawodników i fanatyków szybkości. Konstrukcja Doubledeck 3.0 zapewnia nartom gładką i niezwykle dynamiczną jazdę. Na sezon 2017/2018 deski zostały wzbogacone o specjalną płytkę, umieszczoną pod wiązaniami, stosowaną przez zawodników z Pucharu Świata do poprawy sterowności i trzymania krawędzi. Redster to dynamika, precyzja i szybkość w jednym.

Redster XT

Zaawansowane narty na trasę, w których zastosowano technologię ze sportowych modeli Redster. Oznaczenie XT to skrót od frazy “Cross Turn” – narty doskonale łączą właściwości modeli slalomowych i gigantowych. Charakterystyka nart zbliża je do modeli All-Mountain, dzięki czemu ich użytkownicy mogą liczyć na świetne wrażeia podczas jazdy w zróżnicowanym terenie. Świetna oferta dla tych, którzy szukają najlepszej wydajności modeli Redster.

Cloud

Są to narty damskie, zbliżone do modelu Redster XT przeznaczonego dla mężczyzn.  Są to stabilne, piękne narty oddane do jazdy po przygotownaych trasach. Ich gustowna grafika i stylowa powłoka kryje wysokowydajne maszyny z zaawansowaną technologią. Dzięki zastosowaniu rdzenia Light Woodcore są znacznie lżejsze niż nart z męskiej linii Redster XT.

Historia firmy

Alois Rohrmoser założył Atomic w 1955. Początkowo zatrudniał czterech ludzi i firma produkowała około czterdziestu par nart rocznie. Przed początkiem 1960 roku produkcja wzrosła do 5000 sztuk rocznie. W 1967 roku firma produkowała już 17000 nart rocznie, a w następnym roku produkcja wzrosła o kolejne 19 tysięcy nart. W 1971 firma zwiększyła swoją produkcję poprzez zbudowanie drugiej fabryki w Altenmarkt, gdzie do dzisiaj narty są produkowane. Atomic jako pierwsza zachodnai firma otworzył fabrykę w kraju bloku wschodniego – Bułgarii – w 1981 roku. Produkcja nart osiągneła swój szczyt w 1991 i 1992 roku – 831 000 par nart. Jednakże, firmę Atomic spotkały problemy finansowe przez wysoki współczynnik nieprzyjętych produktów podczas przełączanie się do technologii Schalenski oraz błędy w szybko rozwijającym się rynku snowboardowym.  W 1994 firma została wykupiona za 67 milionów euro. Dzisiaj Atomic produkuję około 600 000 par nart rocznie.