THE REDSTER LADIES – PODWÓJNE ZŁOTO W SLALOMIE

Schladming, Mikaela Shiffrin i Mchaela Kirchgasser: The Redster Ladies zamieniły damski slalom w jedną z najbardziej emocjonujących konkurencji w świecie zawodowego narciarstwa. Ich występ na stoku wywołał ogromny entuzjazm dając drużynie Atomic podwójne złoto. Mile Stone o karierze obydwu: Mikaela jako siedemnastoletnia mistrzyni świata jest jedną z największych gwiazd damskiego narciarstwa. Michaela z kolei jest szczęśliwa ze zdobycia pierwszego medalu na turnieju indywidualnym po zdobyciu złota drużynowego.

Najszczęśliwszy dzień w jej życiu zaczął się od tego, ze jej nogi nie były w najlepszej formie. „Nie ważne co próbowała zrobić, czułam że moje nogi były ciężkie jak nigdy wcześniej” stwierdza Mikaela Shriffin. Nawet naturalna adrenalina po pierwszym biegu nie pozwoliła Mikaeli rozluźnić mięśni. Ani trzecie miejsce po pierwszym biegu. Mikaela Shriffin, reprezentująca nowy poziom narciarstwa odczuwała duże zmęczenie. „Gorąca czekolada. Piłam gorącą czekoladę.” Odpowiada nowa mistrzyni świata na pytanie co ostatecznie pozwoliło jej się przełamać i znaleźć siłę do startu.

Narciarstwo jest jak taniec albo latanie

„Nagle, energia w nogach wróciła i moje myśli stały się czyste. Wyobrażałam sobie jak moje narty znoszą mnie w dół po stoku” To jak opisuje moment przed startem w najważniejszym wyścigu i zwycięstwie w swojej karierze. „Jazda na Redsterach sprawia mi dużą frajdę”. Wielu fascynuje sposób w jaki siedemnastolatka wypowiada się na temat narciarstwa. „To jak taniec albo latanie, wiele porównań przychodzi mi do głowy”. Jak to jest być mistrzynią świata? „Jestem, jedną z wielu zwyciężczyń. Wszystkie wygrywamy – Cały team mnie wspierał. Moi rodzice, trenerzy, sponsorzy, załoga Atomica, wszyscy.”

„Mój najlepszy dzień”

Także dla Michaeli Kichgasser 16 luty w Schladming był najlepszym dniem w jej karierze. „Mój pierwszy indywidualny medal jest czymś niesamowitym, razem ze złotem drużynowym jest spełnieniem marzeń.” Po uderzeniu przez rywalki w drugim biegu jej gogle zmieniły położenie, ale nie straciła przez to koncentracji – przeciwnie „To dodało mi siły. Szybciej, szybciej, szybciej – to były moje jedyne myśli. Pięć minut, które musiałam czekać na mecie po zakończeniu wyścigu były dla mnie prawdziwą huśtawką nastrojów. Nie umiem tego nawet opisać.” Samo zwycięstwo tłumaczy w ten sposób „Zawsze, kiedy chciałam sobie coś udowodnić, chrzaniłam sprawę. Więc tym razem myślałam tylko „Po prostu się ścigaj!”

Related News

Leave Your Comment